HomeBlogTikTokTikTok LIVE Ajansları Ücretli mi?

TikTok LIVE Ajansları Ücretli mi?

Birçok TikTok yayıncısının merak ettiği ve endişe duyduğu konulardan biri TikTok LIVE Ajanslarının ücretli olup olmadığı konusudur. Yayıncıdan bir ücret kesintisi yapılıyor mu? Bu yazıda bu soruları cevaplıyoruz.

TikTok, kısa videolar ve canlı yayınlar aracılığıyla izleyicilere ulaşmanın yeni ve etkili bir yolunu sunar. TikTok Live ajansları, içerik üreticilerinin bu platformdaki başarısını artırmak için vazgeçilmez bir rol oynar. Ancak, birçok insanın merak ettiği gibi, bu ajanslar yayıncılardan doğrudan para kesmezler.

TikTok Live ajansları, ödemelerini TikTok genel merkezinden alırlar, sağladıkları değerli hizmetlerin karşılığında TikTok’tan ödeme alarak bünyesindeki yayıncılara ücretsiz hizmet verirler.

TikTok Ajanslarının yayıncılardan hiçbir ücret kesinti yapmamasından dolayı, gelişme aşamasında olan bir yayıncının, TikTok resmi ajans partnerleri ile çalışmasında hiçbir olumsuz durum yoktur. Hatta kendilerine birçok avantaj sağlayabilmektedir. Çünkü bu resmi ajans partnerliği yetkisini alan şirketler, TikTok Çin merkezinin birçok zorlu yasal denetimini başarıyla geçmiş, tüm şirketsel verilerini TikTok ile paylaşarak almaya hak kazanmış şirketlerdir. TikTok bu yetkiyi kolay vermemektedir.

Bu yüzden TikTok’un Türkiye’de yetkilendirdiği resmi ajanslar ile çalışmaktan çekineceğiniz bir durum olmasın. Ajansımıza başvuru yapmak için TIKLAYIN…    

TikTok Live Ajanslarının Yayıncılara Etkisi nedir?

TikTok Live ajansları, içerik üreticilerini ve yayıncıları bir araya getiren, onların gelişimi için platformun algoritması ile ilgili detaylı bilgiler veren ve büyümelerini sağlayan, TikTok tarafından yetkilendirilmiş şirketlerdir. İçerik üreticileri ve yayıncılar, ajansların söylediği yönergelere uyarak daha kaliteli içerikler üretip, daha fazla insana ulaşıyor ve daha hızlı büyüme imkanı yakalayabilirler.

TikTok LIVE ajansları, TikTok platformu kurallarına bağlı şekilde çalışmaktadırlar. TikTok’un belirlediği kurallar çerçevesinde 1K takipçiden yüksek ve 200K takipçiden az olan yayıncılar ajanslar ile çalışabilmektedir. 200K üstünde takipçisi olan ve geçmiş dönemlerde aylık 1500$’dan (300K jeton) fazla kazanan yayıncılar hiçbir ajansa dahil olamıyorlar.

Bu kurallardan dolayı aslında ajansların hizmet verme amacı, iyi içerik üreten ancak doğru yönlendirilmediği için başarıya ulaşamayan yayıncılara ulaşıp, onlara algoritma hakkında danışmanlık yaparak büyümesini sağlamaktır. Bu yüzden, TikTok LIVE ajanslarının en büyük faydası gelişme aşamasında olan yayıncılaradır. TikTok’un belirlediği bu kriterlere uyup, ajansların avantajlarından yararlanıp, hızlı büyümek ve kazançlarını artırmak isteyen herkesin resmi ajans partnerleri ile çalışması, kesinlikle faydalı olacaktır.

Ayrıca bazı kurumsal bağlantıları geniş olan TikTok ajansları, iyi içerik üreten yayıncılarını markalarla işbirliği yaparak buluşturup, onlara reklam ya da tanıtım gibi işler bularak gelirlerini artırmaya yönelik çalışmalar yapar. Ajanslar, içerik kalitesini artırmak, etkileşimi optimize etmek ve doğru izleyici kitlesine ulaşmak için stratejiler geliştirirler. Ajansların yönlendirmelerine uyarak yayın yapan ve içerik üreten kişiler hızlı büyüme gösterirken, bu yönergelere uymayanlar ise tam aksine geriye düşebilirler.

Ödemelerin Yönetimi

TikTok Live ajansları, yayıncıların ödemelerine hiçbir şekilde müdahale etmez ve bir kesinti yapmazlar. Kendi ödemelerini ise TikTok merkezinden alırlar. Bunun yanı sıra iyi içerik üreten ve etkileşimi yüksek olan yayıncılarını belirleyerek, markaların belirlediği bütçelere uygun olanları marka yetkilileri ile tanıştırıp iş bağlantılarını kurabilirler. Bu markalardan da kendi komisyonunu ayrı, yayıncısının reklam ücretini ayrı alıp yayıncısına verirler.

Markalar uygun gördükleri içerik üreticileri ile çalışmak isterlerse, o andan itibaren tüm süreci ajans ekibi yürütür. Ajanslar, markaların belirlediği ödemeleri düzenli bir şekilde alır ve ardından bu ödemeleri katılımcı yayıncılara aktarır. Bu süreç, güvenli ve şeffaf bir şekilde ajans yetkilileri tarafından yürütülür.

TikTok LIVE Ajansları ücretli mi?

Sonuç:

TikTok Live ajansları, yayıncılara ve içerik üreticilere TikTok’ta daha iyi yerlere gelebilmeleri için bir nevi ücretsiz danışmanlık hizmeti verirler. Bunun yanı sıra markalar ve içerik üreticileri arasında köprü görevi üstlenirler. Markalar, bu ajanslar aracılığıyla platformdaki etkilerini artırabilir, izleyici kitlesini genişletebilir ve ürünlerini veya hizmetlerini daha fazla insana tanıtabilirler.

Bu işbirliği, güvenilir ajansların doğru içerik üreticileriyle eşleşmesiyle gerçekleşir ve ödemelerin güvenli bir şekilde ajans üzerinden yönetilmesiyle sağlanır.

TikTok Live ajansları, markalar ve içerik üreticileri için değerli birer partnerdir, doğru stratejilerle ve güvenilir bir şekilde çalışarak başarıyı yakalamalarına yardımcı olurlar. Bu süreç, güvenilir ödeme yöntemleri ve profesyonel destekle platformun dinamik doğasına katkıda bulunur.

  Ajansımıza başvuru yapmak için TIKLAYIN…   


coredijital
Core Dijital TikTok Ajans Partneri & Influencer Marketing Agency
Copyright: © 2024. Made With Love By Core Dijital